Hava temizleme cihazları

Hava temizleme cihazları, işletmede solunulan havayı karbon filitre,eu3 filitre ve ultra viole ışınlar ile temizleyen bir mekanizmanın ismidir. Bu cihazlar ev, ofis ve büyük işletmelerde kullanılsın diye farklı ölçü ve boyutlarda üretilmektedir. Cihazlar solunulan havanın kapasitesi kadar havayı cihazın içerisindeki fan yolu ile filtrasyon edip tekrar bulunulan mahale aktarırlar. Bu cihazlar kullanım amaçlarına göre belirli bakımlara tabi tutulmalıdır. Bakım zamanı gelen cihazların temizliği ve gözden geçirilmesi yetkili bir kurum yada firma tarafından yapılmaz ise soluduğumuz havanın içerisine inanılmaz derecede bakteri yayabilirler. Bir yandan solunulan havayı temizleyeyim derken diğer tarafdan bakımını yapmaz yada yaptırmaz iseniz sağlığınızda çok ciddi rahatsızlıklar meydana gelebilir ve hatta akciğerleriniz enfeksiyon kapabilir.

Hava temizleme cihazları aynı zamanda işletmenizde mevcut bir havalandırma sistemi var ise bu sistemede entegre edilebilmektedir. Fakat biraz meşakkatli bir kullanım şekli vardır. Sürekli havalandırma sisteminizin bakımını yapmanız ve temiz tutmanız gerekir. Mevcut havalandırma sisteminiz galvaniz sacdan imal edilmiş ise havalandırma kanallarınızın durumunu önceden tespit ettirip bu cihazın montajına uygun olup olmadığını belirlemeniz gerekmektedir.

Günümüzde ulaşım araçlarının sayısının bir hayli fazla oluşu ve eski model araçların dışarıya yaydığı karbonmonoksit gazının fazla oluşu gibi birçok etken hava temizleme cihazını bulunduğunuz ortama satın alma ihtiyacınızı zorunlu hale getirdiğinden satın alırken de bu cihaz ile gerekli bilgileri lütfen yetkili satıcılardan özellike isteyiniz.